Anti Aging Programları

Antiaging Nedir ?

Anti aging bakımı güneş ışınlarının ve çevresel faktörlerin cilde uğrattığı hasarı ve
ince çizgilere sebep olan bir takım faktörlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olarak uyguladığımız anti aging serisi ile cildin daha genç görünmesini ve doku altındaki hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.

Anti Aging ne işe yarar?

  • Hücresel enerjiyi aktif hale getirirler
  • Oksidasyonu durdurur
  • Hücresel yenilenmeyi arttırır
  • Kırışıkları azaltır
  • Nemlendirmeyi arttırır.

Antiaging Hakkında Bilmeniz Gerekenler.
Antiaging  kelime anlamı olarak yaşlanmaya karşı olmayı ifade eder.Antiaging  uygulamalar ile sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşmasını önlemek veya geciktirmek hedeflenmektedir. Böylece kişilerin ömürleri artarken aynı zamanda kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır. Son yüzyıl içinde gelişmiş ülkelerde yaşam sürelerinin sürekli olarak artıyor olmasının altında modern tıp biliminin ve yasam koşullarındaki iyileşmenin sağladığı avantajlar yer almaktadır. Yaşlı nüfus oranı gün geçtikçe artmaktadır.Yaşlılıkla beraber görülen kronik hastalıklara bağlı hastaneye müracat  ve sağlık harcamalarında görülen yüksek rakamlar  gelişmiş ülkelerde antiaging tıp bilimini ön plana çıkarmıştır. Hastalıkları önlemek için yapılan harcamaların hastalıkların tedavisi için yapılan harcamalardan çok daha az olduğu görülmüş ve ülke ekonomisi açısından  önemli ölçüde bir tasarruf  sağlanmıştır. Yaşlılıkta görülen kronik iltihabi hastalıklar: diyabet,demans veya Alzheimer  hastalığı, kalp damar hastalıkları, kanser, kemik erimesi ;
antiaging programlar ile iltihap ve serbest radikallerin oluşumu azaltılarak ve hücrelerin enerji üretimini arttırarak  ve tarama testleri ile de erken teşhis   ve hemen tedavi edilerek  önlenmektedir.

Bunların yanı sıra Antiaging programlarla hedeflenen amaçlar.

*Gençlik enerjisine tekrar kavuşmak
*Vücutta yağlanmayı azaltmak ve tekrar yağlanmayı önlemek
*Cilt gerginliğini sağlamak
*Cinsel yaşam enerjisini arttırmak
*Kemiklere kalsiyum kaybını azaltmak
*Kilo vermek ve bir daha almamak
*Kan yağlarını ve kolesterol seviyelerini kontrol altına almak
*Hafızayı güçlendirmek ve konsantrasyonu arttırmak
*Bağışıklık sistemini güçlendirmek
olarak sıralayabiliriz.

Hedeflere ulaşmak için   muayeneler, hormon seviyelerini de içeren testlerden oluşan geniş içerikli laboratuar çalışmaları ve hücresel yaşlanmayı ölçen özel testler yapmak gerekmektedir. Antiaging uygulamalarda elde edilen test ve muayene sonuçlarına göre birçok alana odaklanılmaktadır.

*Hormon tedavileri; antiaging tıp ile ilgilenen doktorlar yaşlanmaya bağlı görülen ilerleyici kronik hastalıkların yaşla birlikte vücudumuzda ki hormon seviyelerinin azalmasına bağlı olduğuna inanmaktadırlar. Hormon seviyesi 20-30 yaşlarda bulunan miktarda tutmaya çalışılmaktadır. Böylece daha genç bir metabolizma, artmış enerji ve yaşam sevinci,ruhsal anlamda iyilik ,vücut oranlarında düzelme, ve kuvvetli bağışıklık sistemine kavuşmaktadırlar.

*Besin destek tedavileri; Maksimum fayda  elde etmek için uygun miktarda ve yüksek kalite içeren besinsel desteklerden yararlanılmaktadır. Besinsel destekler; vitaminler, mineraller, esansiyel yağ asitleri, antioksidanlar, bitkisel özler olarak gruplara ayrılmaktadırlar

*Düşük glisemik endeksli diyetler; glisemik indeksde direk kan şekeri üzerine etkili karbonhidrat  seviyesi yani yiyecek gramındaki karbonhidrat gramı olarak da hesaplanmaktadır. düşük  glisemik endeksli yiyeceklerde karbonhidratlar yavaşça parçalanmakta ve kana karışmaktadır.Kan şeker düzeyinde ani değişimler meydana gelmemektedir. Düşük glisemik indeksli yiyecekler: brokoli,ıspanak, karnabahar, lifli meyveler elma,armut , rafine olmamış undan yapılan ekmek sayabiliriz.

*Egzersiz yada aktivite ile metabolizmada görülen değişiklikler  çok olumlu bir değişime neden olmaktadır ve egzersiz  gittikçe daha verimli ve eğlenceli bir hal almaktadır.Antiaging tıp egzersiz  programının güç arttırmaya yönelik (anaerobic), Kardiyovasküler  (aerobik) ve esneme hareketlerinden oluşan bir çalışma olmasını önermektedir.

*Stresi azaltma; etkin bir antiaging  programının en önemli bir unsurudur. Uzun süre stresli olmak bağışıklık sistemini zayıflatır, kas kitlesini  azaltır, göbek bölgesinde yağlanmayı arttırır, ciltte incelme meydana gelir.Stres bizim antiaging ile düzeltmeye çalıştığımız tüm iyileştirme çabalarımızı tersine döndürür.

*Kilo verme; kilo kontrolu  sağlıklı  ve uzun yaşam  için çok önemlidir.Aynı zamanda antiaging de hedeflenen orantılı  ve dinamik bir vücut için  kilo verme  ve kilo kontrolu önemli bir çalışma gerektirmektedir.
Yukarıda özetlemeye çalıştığımız antiaging uygulamaları düzenli kontroller ve laboratuar testler ile  yakın takip etmek gerekmektedir.

 

Comments are closed.