Cilt ve Vücut Bakımları

CİLT BAKIMI

 

Doğal yaşlanma süreci içinde bedenimiz pek çok evrim geçirmektedir , zamanla hormonal değişimler ve hücre yenilenmesinin yavaşlaması sonucu kolajen ve elastin doku diriliğini yitirir ve böylece yüzümüzde , göz ve dudak çevremizde ayna da görmekten pek de hoşlanmadığımız kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

Bu sürecin daha hızlı ve yavaş olmasında genetik yapımız en önemli rolü üstlenirken , maruz kaldığımız iç ve dış faktörler , neler yapıp yapmadığımız , neler yiyip içtiğimiz de çok büyük önem arzetmektedir.

Bakımlı bir cilt ile bakımsız bir cilt arasındaki en büyük fark 35 – 40 lı yaşlardan itibaren bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Genetik yapısı iyi olmasına rağmen iyi bakılmayan bir cilt olduğundan daha yıpranmış görünür , ancak tam tersi genetik yapısı güçlü olmayan bir cilt doğru ve düzenli bakım ile olduğundan çok daha genç ve sağlıklı görünecektir.

unutmayın ki cildimiz sağlığın aynası gibidir en ufak bir rahatsızlıkta çiçek gibi solar.

Bundan dolayı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları,makyaj, sebest radikaller, sigara,stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Cilt Bakımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle uygun üürünler kullanılarak yapılmalıdır.
Doğru seçilmeyen ürünler bir sonuç vermeyeceği gibi mevcut durumu bozan etkilere de yol açabilir.Bundan dolayı Lavinia’da cilt bakımı öncesinde kapsamlı bir cilt bakımı yapılarak işleme başlanır.Böylece cildin yağı ,nemi , ph derecesi , hassasiyeti , elastikiyeti , kırışıklık ve elastikiyet durumu , varsa leke ve kılcal damar problemleri ( koperoz), ile ilgili detaylı bilgi sahibi olur ve tamamen kişiye özel bir bakım uygularız.


 

VÜCUT BAKIMI

Thalasso, yunanca deniz anlamına gelmektedir. Bildiğiniz gibi su, kaplıcalar ve denizin yararları eski mısır ve roma döneminden beri bilinmektedir.

Stres ve selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi güzelleştirici özellikleri bulunan hidro terapinin en önemli kuralı deniz suyu ve deniz yosununun kullanılmasıdır. 1 kilogram yosunda 10000 litre deniz suyundaki iyot miktarı bulunduğu için yosun tedavileri de başlı başına inanılmaz derecede güzel sonuçlar vermektedir.

Thalasso terapide, gerçekten işlem görmüş deniz suyu, deniz mineralleri, tuz ve yosun gibi minerallerle birlikte gerekli özelliklere sahip araç gereç de kullanılmalıdır. Aerosol marin, yosun maskesi, hidro masaj, su jimnastiği, multi-jet banyo ve basınçlı duş thalasso terapinin bakım ve uygulamalarından sadece birkaçıdır.

Hangi hastalıklarda yararlıdır?

Romatizma ve artroz tedavisi, dolaşım ve solunum yolları tedavisi, ekzama ve sedef gibi cilt hastalıkları, stres, kemik erimesi, kalp ve damar hastalıkları gibi pek çok alanda kullanılan bu yöntemin yararları tartışılamaz. Ancak unutmamalıyız ki thalasso terapi mutlaka;

• Gerçek deniz suyu ile,
• Uzman bir ekip tarafından ve
• Temizlik koşullarına uygun olarak yapılmalıdır.


Comments are closed.