Masaj (Klasik-Holistik-Taş-Selülit)

VÜCUT MASAJI

Vücut masajı için ne denilebilir ki……Tam bir şölen , 70 dakikalık bir mutluluk.

Ağrıyan sırtlar, tutulan boyunlar , gerilen kaslar için herhalde masajdan daha güzel bir armağan olamaz.

Masaj bir süreliğine bile olsa dış dünyanın tüm stres ve kargaşasından uzak fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir arınma , rahatlama molasıdır.

Derma’da masaj konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından kişinin cilt yapısı göz önünde bulundurularak besleyici,nem depo edici,ödem sökücü , yağ yakımını hızlandırıcı özellikleri olan buğday,susam, biberiye, limon, portakal, gül, ylang …..gibi yağlar kullanılarak yapılmaktadır.

Uygulanan masaj süresi tam 70 dakikadır ve daha çok ( sıvazlama,ovma,yoğurma,titretme,…) gibi rahatlatıcı teknikler uygulanarak yapılan masaj tedavi amaçlı değil sadece, kasların rahatlaması , zihinsel ve ruhsal bakımdan dinlenme , stresten arınma ve keyif amaçlı uygulanmaktadır.

Daha önce böylesine etkili bir uygulamayı tecrübe etmediyseniz , sizi belki de hayatınızın vazgeçilmezleri arasına katacağınız bir keyif ile tanışmaya davet ediyoruz.

 

Masajın Faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Kan dolaşımını düzenler
Metabolizmayı hızlandırır
Sindirim ve Boşaltım sistemine yardımcı olur
Yağ yakımını hızlandırır
Ödem ve toksin atılımını sağlar
Kasları gevşetir.
Uyku düzenine yardımcı olur
Stres ve yorgunluğu giderir

 

SICAK TAŞ MASAJI

Alternatif bakım olarak değerlendirilen sıcak taş masajı,binlerce yıldan buyana Uzak Doğuda uygulanmaktadır.Günümüzde ise ilk kez 1993 yılında masaj terapisti Mary Hanigan tarafındanuygulanmaya başlamıştır.Terapist Mary omuzunda oluşan incinmeyi giderebilmek için çeşitli yöntemler araştırırken ve özellikle ısının kaslar ve dokular üzerinde ne kadar olumlu, rahatlatıcı etkiye sahip olduğunu da bildiği için volkanik taş bakımı uygulamaya başlamıştır.

Sıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan bu taşlaın sırt, boyun, bel, avuç içi,a yak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır.

Bu uygulamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

 

SELÜLİT MASAJI

Selülit şişman ya da zayıf ayrımı yapmaksızın, özellikle ergenlik döneminden itibaren hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda ortaya çıkan yağ hücrelerinin deformasyonuyla ilgili estetik bir sorundur. Farklı yaş gruplarındaki bayanların %85 ‘nin bu problemden şikayetçi olduğunu göz önüne alacak olursak selülitin pek çok bayanın ortak sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarında birçok bayana gönül rahatlığıyla mayo giymeyi problem haline dönüştüren selülitin oluşumu kişiden kişiye farlılıklar göstermektedir. Selülit daha çok ergenlik, hamilelik ve menapoz gibi hormonların daha çok değişime uğradığı dönemlerde ortaya çıkıyor olmasına rağmen, kişinin genetik yapısı, metabolizma hızı, dolaşım sistemi, sindirim ve boşaltımda yaşadığı sorunlar, doğum kontrol hapları, alınan hormon ilaçları, dengesiz ve düzensiz beslenme, aşırı hareketsizlik, stres, sigara ve alkol tüketimi de selülit oluşumunda etken faktörlerdir.

Eğer selülitleriniz varsa ki bunu üst bacak dokunuzu parmaklarınız arasında sıkıştırdığınız zaman rahatça görebilirsiniz. Sıkıştırma işlemini yaptığınızda doku eğer altında birçok tanecikler varmış gibi girintili çıkıntılı bir görüntü alıyorsa selülitleriniz var demektir. Asla bunların sizleri üzmesine izin vermeyin.
Çünkü bazı hususlara dikkat ederseniz sevinecek taraf siz olacaksınız. Yapılması gereken ilk işlem daha çok kalça, üst bacak, bacak içleri, diz, karın ve üst kollarda oluşma eğiliminde olan selülitin derecesini belirlemek ve kişide selülitle beraber aynı zamanda lokal ya da genel kilo fazlalığı olup olmadığını tespit etmektir.

Görünüm açısından 1.,2.,3.ve 4. derece olmak üzere 4 gruba ayırabiliriz. 1.ve 2derece selülitler yeni oluşmaya başladığı için yapılan işlemlere kısa sürede cevap verir. 3.ve 4.grup selülitler ise uzun süreden beri oluşumunu tamamladığı için biraz daha sabır gerektirmektedir.
Sizlerin de bildiği gibi güzellik sektöründe selülit ile mücadele konusunda pek çok yöntem uygulanmaktadır.Tüm bu uygulamalar içinde hem son derece etkili ve güvenli , hem de keyifli olması açısından Selülit Masajı en çok talep edilen ve uygulanan yöntemlerden biridir.

 

 

 

Comments are closed.