Maskeli Bakımlar

Günlük Cilt Bakımında;  

1) Cilt tipine uygun ürünleri seçmek önemlidir.

2) Çevreden biriken kirlerin, ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte olan ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adımdır.

3) En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi. Genel kural olarak

da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.

4) UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanmak

5) Normal cildin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur.

 

KURU CILTLERDE Kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için tercih edilmemelidir. Hassas yumuşak sabun içermeyen likit bir temizleyici sonrası gliserin, hiyalironik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu SPF 15 ve üstü bir ürün yıl boyunca dışarıya çıkmadan yarım saat önce açıkta kalan alanlara uygulanmalıdır.

 

YAĞLI CILTLERDE Aşırı yağlı ürünler, hassas ciltlerde ise uygun daha az hasar verecek narin ürünler tercih edilebilir. Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyicileri tercih edin.  Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durun. Losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiricileri tercih edin. Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir.

Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucuları kullanın.

Cildinize fazla parlak diyerek, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanmayın. Cilt temizliğini günde 2 – 3 kereden  fazla yapmayın.

KARMA

CILT Kozmetik olarak T bölgesi yüzün yağlı alanları olan yanaklar, alın burun ve ç

ene daha fazla yağlıyken diğer alanlarda kuruluk gözlenir.

Normal karma ciltler için olan temizleme ürünleri yanaklar için nazik diğer bölgelerde daha sert etkililerdir. Yalnızca ihtiyaç duyulan bölgelere uygulayacağınız nemlendirici T bölgesinde sivilceye yol açabilir.

Yağ içermeyen güneşten koruyucular kullanabilirsiniz.

Cildimiz için kendi bakım yöntemlerimizin yeterli olamadığı, cildin, enstitü bakımına ihtiyaç duyduğu durumlarda kalitesini kanıtlamış bir dermakozmetik ürün olan Guınot ve Md Formulatıon kabin ürünlerimiz ve uzman estetiysenlerimiz ile yardımınıza koşmaya hazırız.

 

Cilt Bakımı İşlem Sırası

Analiz

Süt

Tonik

Peeling

Ozon+ Buhar

Vakum

Siyah Noktalardan Arındırma

Maske ( Yüz ve Göz Için)

Iontoforez ile Serum / Ampul uygulaması

Sivilceli ve Akneli Ciltlerde Kurutma

Göz Çevresi Bakımı ( soğuk Ped )

Thermo- freeze ile Krem uygulaması

Yüksek Frekans ( Saç ve Boyun da dahil)

Elektronik Masaj

Anti-aging Yüz Masajı

Breeze Ile Göz Masajı

Vakum Sprey

 

Comments are closed.