Ozon Sauna

Ozon Terapi:
Sağlıklı ve parlak görünümlü bir cilt, sıkı ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.İçorganlarının metabolizmasının işlevlerini artırır ve bu sayede 25 dakikalık bir seansla 250 – 450 kalori yakılmasını sağlar.

Aroma Terapi: Kasları gevşetici,vucuttan toksinleri atıcı ağrı giderici ve sakinleştirici bir sistemdir.

Buhar Terapi:
Buhar vucuttaki gözenekleri açarak ozonun cilde daha rahat bir şekilde nufuz etmesini, daha rahat bir nefes almasını sağlar.Kasların gevşemesine yardımcı olur.Vucuttaki yağları rahatça parçalayarak vücuttan atılmasını sağlar ve bu sayede cildinizi pürüzsüz ve berrak bir hale getirir.

Renk Terapisi:
Metabolizmanın bozulan dengesini düzeltir.

Müzik Terapi:
Kişinin günlük stresten uzaklaşmasına yardımcı olur.

Hidro Terapi:
Shower jetler sayesinde vücuda ister bölgesel ister otomatik mükemmel masaj yaparak kiinin rahatlamasına yardımcı olur.

Termostik Batarya:
Suyun sıcaklık derecesini ayarlamak için kullanılır. Ürün bu özelliği ile kullanıcının beklemeden aynı anda istediği derecedeki suyu elde etmesini sağlar.

Ozon saunanın faydaları neledir?
Son yıllarda, cok ragbel gören alternatif tıp uygulamalarının başında ozon terapi ya da Almanların deyimiyle ‘kan yıkama’ geliyor. İktidarsızlıktan strese, kanserden yaşlılığa pek çok derde çare olan ozon tedavisine ABD de yılda 3 milyar dolar harcanıyor. Performansı artırdığından sporda doging olarak da kabul edilen ozon terapi sporcular tarafından çok tercih edilmektedir. Ozon terapi en çok erkeklerde yaşlanmanın etkilerini azaltmak için kullanılmakta dır. Ozon tedavisi erkeklerde sıkça görülen cinsel fonksiyon bozukluluklarında dolaşımı düzenlediği için tercih edilmektedir. Bağışıklılık sistemini kuvvetlendirdiği için ayrıca grip aşısı olmanıza gerek kalmaz. Bir sauna yarım saat sürüyor.Her bir seanstan sonra efor sarf edilmemesi tavsiye edilmektedir. Gençleştirmeden pek çok rahatsızlıgın tedavisine kadar olan faydaları soymakla biliyor.

Ozon Nedir ?
Ozon uç oksıyon atomundan oluşan bir kinyasal bileşiktir. (O3). İki atomlu normal oksijonin (O2) çok yüksek enerji soktur. Oda sıcaklıgında reksiz karaktorıstık kokusu olan bir gazdır.İsmi Yunanca Tanrının Nolası manasına gelen ozeinden gelir.Alman kimyacı Christion Friedrıch Schonblen tarafından 1840 yılında keşfedildi. Çok güclü okside olma ve cok etkili,dezenfekte olma özelliği sayesinde, Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak olarak kullanılmaktadır.Yurtdışında oldukça pahalaı olan bu yontem Türkiye de pek bilinmediğinden az sayıda klinik tarafından uygulanmakta ancak büyük bir ilgi ile her geçen gün gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır.

Kanserden Koruyor
1.Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından keşfedilen, Yılda en az 5 seans yaptırılan kan yıkama yönteminin bağışıklık sistemini güçlendirerek performansı arıtrır. Şehirde sürekli toksine maruz kalıyoruz.Bu yöntem kanser gibi ölümcül hastalıklara riskini en az indirgiyor.

Stres Oksijensiz Bırakıyor
Oksijen yaşamınıza sürdürmemiz için gerekli olan en önemli öğelerden birisidir.Vucudumuzun her bir hücresi oksijene ihtiyaç duyuyor.Ancak hepimizin yaşamında zamanla oksijen alımında bir düşüş ve beynimizde kullandığımız oksijen miktarında azalma oluyor.

Günlük yaşam mücadelesi iş yoğunluğu,mesleki ve aileci sıkıntılar, endüstriyel olarak hazırlanan gıda ürünleri, çevre kirliği,nikotin alkol, kahve, kötü alışkanlıklar, yanlış yaşam biçimi ve hatalı beslenme, hareketsizlik, hastalık ve enfeksiyonlanan her biri başlı başına stres faktörü oluşturuyor.Tüm bunlara normal yaşlanma süreci de eklenince insan vücudunun oksijen ihtiyacı fazlalaşıyor.Oksijen yetersiz olduğunda organ ve hücrelerin çalışması aksıyor. İşte, tam bu noktada ozon terapi kanı oksijene doyurarak dokulardaki oksijenasyonu artırıyor.

Dünyada Almanya, İngiltere, ABD, Malezya, Brezilya gibi pek çok ülkede sadece ozon terapi yapan özel hastaneler mevcuttur.İtalya da özel kürsüsü, Almanya daysa 8 bin hekim ozon terapi uygulamaktadır.

Kanser Tedavisinde Tamamlayıcı
Kanser tedavisinde ilave ya da tamamlayıcı olarak düşük dozlarda ‘majör otohemoterapi’ adı altında veya minorotohemoterapi olarak ozon kullanılıyor.Aktive edilmiş oksijen bağışıklık sistemini uyararak, beyaz kan hücrelerinden anti-kanser maddelerinin salınmasını, kanın dolaşımını artırarak alyuvarların, kalpten en uzaktaki dokular ve hücrelere ulaşabilmesi için en küçük damarlarda bile hareket edecek kadar esnek olmasını sağlıyor.Sadece anemisi, kanla ilgili rahatsızlığı olan hastalara uygulama yapılmıyor.
Bağısıklık sistemini güçlendiriyor.

Ozon, bağısıklık sisteminin zayıfladığı bütün hastalıklarda etkili. Ozon gazı, ciltten emilim yoluyla alındığı zaman hücrenin oksijenlenmesini artırarak yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri engelliyor.Ameliyat sonrası halsizlik durumlarında kireçlenmelerde, eklem ağrılarında, sporcuların performansını artırmada ozan tedavisinden çok iyi sonuçlar elde ediliyor.Bunun dışında soker hastalarında meydana gelen acık kapatılmasında kullanılan ozon açık yarası olmayan

Ozon Sauna Nedir?
Stres selülolt giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesnin en önemli özelliği performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça popo, ve belde, yerleşen yağ ve selülolt depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus geliyor.Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp buharlı klasik saunaya göre 7 kar daha fazla terleme yapar.

Sıcaklığın etikisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudunun kan, lenf ve yağ dokusuna gecer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır,cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri virüs mantarları öldürür.

Ozon Saunanın Yararları
1) Toksin ve vücuda zararlı maddelerin vücuttan atılmasına katkısı ile Detoks EtkiliIsı ve ozunun etkisi ile kan dolaşımı hızlanır.

2) Artan dolaşım hızı, artan beden ısısı ve ozonun etkisi ile zaıflama etkisi bulunmaktadır.
3) Böbrek yoluyla atılan bir çok toksik detoks eksi ile vucuttan atılır buda böbrek fonsiyolarına olumlu katkı sağlamaktadır.
4) Ozon gazı vücudumuza girmesiyle oluşturduğu biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sayesinde özellikle mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.
5) İnsan hayatında önemli rol oynayan çesitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde calışmasını sağlanır.
6) Yorgunluğu giderir, zindelik verir
7) Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmes,cesitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamda uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.
8 ) İnsan derisi vucudu dış ortamdan gelebilecek çesitli mikroplara karşı korur.
9) Bir çok mantar, bakteri deriye nufuz ederek çesitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hala getirilir.
10) Üst düzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücereler dökülerek alttan genç sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.
11) Sellütleri giderir ve oluşumunu önler.
12) Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin doklarda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir.Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.
13) Bryin fonksiyonlarını geliştirir.
14) Ruhsal sikayetleri azaltır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanır
Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkeze uygulanaiblir.Herhangi bir hastalığı sağlık sorunu olmasa da tüm dileyenlerede sağlık düzeylerini yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlanır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanamaz
Genel olarak ozon tedavisinin sakıncalı olduğu pek bir özel durum yoktur.Kontrolsuz hipertroldl ve konjenltal Favizm konusunda dikkatli olunmalıdır.Bunun dışında yüksek ısının sakıncalı olabileceği nadir kalp hastalarında daha düşük ısı uygulaması yapılması emniyetli olacaktır.

 

Comments are closed.